Sporty

Wiedzieć jak – krok po kroku przenieść piłkę nożną

By May 26, 2020 21 Comments

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co sprawia, że ​​duże ruchy piłkarskie są naprawdę świetne? Czy to ich prędkość, czy jest to doskonała kontrola nad piłką, którą dryblujący musi je ściągnąć, czy też widzi twarz biednego obrońcy, gdy wykręca kostki z pociągu?

Powiem wam, co czyni je wspaniałymi: niezliczone godziny, które ci wybitni dryblujący wkładają w swoją praktykę, pozwalają im wykonywać pozornie niemożliwe ruchy z łatwością królika podskakującego pod górę. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o wykonywaniu tak świetnych ruchów piłkarskich, musisz ciężko pracować, aby je zdobyć. Możesz to zrobić za pomocą poniższego przewodnika krok po kroku.

Piłka nożna krok po kroku – Stepover i Double Stepover

Ten ruch ma sympatię do graczy zwanych Ronaldo (lub odwrotnie, nie pamiętam), ponieważ dwaj popularni Ronaldos dzisiaj, brazylijski napastnik – Nazario da Lima – i portugalski skrzydłowy Cristiano – używają go bardziej jako znaku towarowego. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych ruchów piłkarskich, które ćwiczysz, więc nie spodziewaj się, że opanowanie go będzie dziecinnie proste. Oto jak wykonać krok po kroku (nie martw się, wykonanie tej czynności wymaga mniejszej liczby kroków niż liczba kroków w tym zdaniu):

Krok 1 – Zbliż piłkę do stóp i pozwól jej powoli przesuwać się do przodu w kierunku, w którym patrzysz.

Krok 2 – Przesuń lewą stopę okrężnym ruchem nad piłką i umieść ją po lewej stronie piłki.

Krok 3 – Użyj drugiej stopy, aby przeciąć piłkę w prawo i przejść obok przeciwnika.

Uwagi: Oczywiście możesz zmienić stopy, użyłem tylko lewej i prawej do cięcia, aby uzyskać bardziej zrozumiałe cele. Jeśli chcesz zrobić podwójny lub potrójny stepover zamiast ciąć stopą podstawową, możesz użyć go, aby ponownie najechać kursorem na piłkę i tak dalej.

Piłka nożna krok po kroku – zamiatanie

Kolejny zaawansowany ruch piłkarski, który nie będzie łatwy do opanowania, ale z drugiej strony nie ma cię tutaj, aby zatrzymać się i iść. Ten krok jest jednocześnie niezwykle spektakularny i skuteczny. Można go wykorzystać z dużym efektem na skrzydłach lub w środku parku, aby ominąć bezpośredniego przeciwnika. Trudniej jest wykonać na krawędzi pola karnego lub w polu karnym, ponieważ jest tam znacznie bardziej zatłoczony.

Ten duży ruch piłkarski tak naprawdę nie nazwał zawodnika, choć Robbie Van Persie z Arsenalu strzelił ostatnio świetnego gola w meczu przeciwko Internazionale Milano, używając dryblingu. Ale oto krok po kroku:

Krok 1 – Ustaw się tak, jak podczas podania lub strzału, stopą bliżej piłki.

Krok 2 – Symuluj podanie lub strzał drugą stopą.

Krok 3 – Kiedy twoja sztuczna stopa dotrze do piłki, pociągnij ją na boki, naprzeciwko swojej podstawy.

Uwagi: Jest to tak skuteczne, ponieważ przeciwnik nie wie, czy zamierzasz spasować, strzelić, czy dryblować, dopóki nie dryblujesz. Aby było to absolutnie skuteczne, należy zamiatać piłkę w kroku 3 i nie kopać w tym kierunku, ponieważ pociągnięcie da ci cenny czas.

Te zaawansowane ruchy piłkarskie są wciąż dość typowe, ponieważ musisz mieć przeciwników na pewnej odległości i pozycji. Do celów ogólnych kilka prostszych dryblingów, takich jak V-move, stop and go, lub fałszywy strzał prawdopodobnie będzie działał lepiej, ale jeśli możesz pociągnąć jeden z bardziej zaawansowanych ruchów piłki nożnej powyżej, na pewno będziesz mieć owację na stojąco i być może jedną Pomóż lub zdobądź bramkę, ponieważ są bardzo zaskakujące.

ppnchrzanowpl

Author ppnchrzanowpl

More posts by ppnchrzanowpl

Join the discussion 21 Comments

Leave a Reply