Gry

Treningowa piłka nożna – 5 porad dotyczących trenowania w dniu meczowym

By May 26, 2020 22 Comments

Podczas gdy cotygodniowe sesje treningowe są jednym z najważniejszych aspektów trenowania piłki nożnej, musisz mieć dobry plan na dzień meczu. W tym artykule dam kilka ważnych wskazówek dotyczących zarządzania drużyną w dniu meczu.

Podczas gdy cotygodniowe sesje treningowe są jednym z najważniejszych aspektów trenowania piłki nożnej, musisz mieć dobry plan na dzień meczu.

1) Wybór drużyny startowej.

Wielu trenerów podejmuje decyzje w oparciu o wyniki z ostatniego tygodnia. Jest to błąd. Musisz wybrać zespół na podstawie wydajności w praktyce. Inne zmienne również biorą pod uwagę równanie. Obecność, punktualność, wysiłek i etyka pracy powinny odgrywać rolę. Jakość rozgrzewki może również powiedzieć, kto jest skoncentrowany i gotowy do gry. Wprowadziłem wiele zmian w moim zespole startowym w oparciu o nastrój na rozgrzewkę. Ważne jest, aby pamiętać, że niespójności są powszechne wśród młodych graczy; Gwiazda z zeszłego tygodnia mogłaby równie dobrze być złym facetem w tym tygodniu. Chcemy również, aby gracze wierzyli, że co tydzień jest czysta tablica. To motywuje graczy do bycia w najlepszej formie przez cały czas i nie pozwala nikomu wejść w strefę zastoju podczas treningu. Opozycja zmienia się co tydzień, więc może być konieczne wprowadzenie korekt, aby wykorzystać słabości przeciwnika, wykorzystując mocne strony własnych graczy.

2) Wprowadź zmiany.

Niektórzy trenerzy dokonują korekt w przerwie. Dopuszczalne jest wprowadzanie korekt w pierwszej połowie, jeśli zauważysz problem pojedynku z jednym z graczy i przeciwnikiem. Druga drużyna może być bardzo atletyczna lub techniczna, więc może być konieczne dostosowanie wspólnej linii obrony (linia konfrontacji). Przeciwnik może również mieć słabość, z której chcesz skorzystać, zanim inny trener zorientuje się, że ma kłopoty.

3) Trening z boku.

Powinieneś był trenować w ciągu tygodnia podczas treningu. Gra jest narzędziem do ustalenia, czy to, co zrobiłeś w ciągu tygodnia, miało wpływ na twoje zachowanie w piłce nożnej. Krzyczenie ciągłych instrukcji i komentowanie gry dla graczy nie jest coachingiem. Twoja przerwa powinna być zarezerwowana na tematy wymagające natychmiastowej uwagi. Dzięki temu gracze wiedzą, że usłyszenie twojego głosu jest sprawą pilną. Trzymaj się z dala od sędziów. Mają inne spojrzenie na grę i mają rację przez większość czasu. To także uczy twoich graczy szanowania sędziów i gry. Sędzia bardzo rzadko określa grę.

4) Adres średnioterminowy.

Inteligentny trener będzie robił notatki (mentalne lub pisemne) podczas gry, aby musiał / a zająć się określonymi punktami. Twoja lista może być wypełniona problematycznymi kwestiami, ale możesz mówić tylko o trzech. Więcej i wiadomość zostanie utracona. Unikaj ogólnych określeń, takich jak „nie bronimy się dobrze”. Bądź konkretny z aspektem obrony, który jest problemem. Upewnij się, że rozmawiamy z graczami indywidualnie, jeśli stanowią część problemu. Ważne jest również znalezienie aspektów ich działania, z których jesteś zadowolony, abyśmy nie zniszczyli zaufania graczy. Zespół może również grać bardzo dobrze, więc krytyka może być niewielka. Jeśli tak, podkreśl, co zespół musi robić, aby odnieść sukces.

5) Rozmowa po grze.

Pod koniec gry gracze mają trochę czasu dla siebie, zwykle daję im około trzech minut na drinka i wyciszenie. Rozmowa powinna być krótka i dotyczyć tego, co zostało powiedziane w przerwie. Czy nastąpiła poprawa lub spójność wyników (indywidualnych i zbiorowych)? Trener powinien teraz pomyśleć o sesjach treningowych w nadchodzącym tygodniu. Czy problemy należy rozwiązać ponownie, czy możemy kontynuować? Możliwość oceniania zespołu jest ważną częścią coachingu piłkarskiego.

ppnchrzanowpl

Author ppnchrzanowpl

More posts by ppnchrzanowpl

Join the discussion 22 Comments