Gry

Rodzaje kopnięć w piłce nożnej

By May 26, 2020 40 Comments

 

W 1924 roku Casareo Onzari strzelił pierwszego gola od rzutu rożnego, gdy grał w piłkę nożną na żywo. Grał dla Argentyny, kiedy zastosował strategię rzutu rożnego, a piłka trafiła prosto w siatkę. Cel ten nazwano „celem olimpijskim”.
Istnieje wiele różnych rodzajów rzutów piłkarskich, do których trenowani są zawodnicy. Spójrzmy na listę zapierających dech w piersiach rzutów:

Kopnięcie z ziemi

Podstawowe kopnięcie piłki nożnej nazywa się kopnięciem z podłogi. Piłkę należy uderzyć od miejsca stopy, w którym zawiązuje się sznurowadła. Palce powinny wskazywać podłogę. Twoim celem powinno być centrum piłki. Pozwól, aby całe ciało przyłożyło siłę, a twoje ciało powinno się zrelaksować.

Push kick

Kopnięcie z pchnięcia służy do dostarczania piłki do członków drużyny z dużą dokładnością, ponieważ używamy kopnięcia, gdy członek drużyny jest daleko od miejsca, w którym jesteśmy. Kopnięcie jest używane przez większość czasu podczas gry.

Kopnięcie w podbiciu

Ten rodzaj kopnięcia zależy od stopnia stopy. Musisz kopnąć piłkę stopą w miejscu, w którym wiążesz palec u nogi. Wspierająca stopa i kolano powinny lekko zgiąć się nad piłką podczas kopania. Wszystkie poziomy graczy używają kopnięcia podbicia, aby rozbić piłkę z wielką siłą. Dzieci są również szkolone do tego typu kopnięć.

Kopnięcie nad głową / kopnięcie rowerem

To trudny kopnięcie, ponieważ musisz wykonać kopnięcie w powietrzu. Podczas treningu tego rodzaju kopnięcia możesz doznać poważnych obrażeń, więc trenerzy zawsze trenują, najpierw bez piłki. Aby wykonać kopnięcie, musisz wiosłować i kopać piłkę. Jest to zaawansowany poziom treningu, jeśli uczysz się ćwiczeń fizycznych.

Kopnięcie z siatkówki

Strategia kopnięcia z woleja i podbicia jest podobna, ale tego kopnięcia używa się, gdy piłka nie znajduje się na poziomie podłogi. Dobry kopnięcie zależy od odległości od piłki, umiejętności balansowych i czasu. Jeśli piłka jest daleko od ciebie, musisz unikać kopnięcia z woleja, w przeciwnym razie może dojść do kontuzji.

Krzywa zewnętrzna

W takim przypadku stopa podparcia powinna znajdować się po prawej stronie piłki, gdy kopiesz ją lewą stopą i odwrotnie. Twoja stopa podporowa powinna wskazywać cel lub róg krzywej. Kopnięcie to może także oszukać rywala.

Kopnięcie banana

Ten strzał wygina się w powietrzu jak banan, więc nazywa się to kopnięciem banana. Aby wykonać to kopnięcie, musisz użyć wewnętrznej lub zewnętrznej części stóp. Krzywa pomaga przesunąć piłkę w kierunku bramki lub od niej.

ppnchrzanowpl

Author ppnchrzanowpl

More posts by ppnchrzanowpl

Join the discussion 40 Comments