piłka nożna

Nitty Gritty do bezpieczeństwa piłki nożnej

By May 26, 2020 23 Comments

 

Ponieważ piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, wiele dzieci i dorosłych jest zachęcanych do gry każdego dnia. Z powodu tej powszechnej popularności kontuzje piłki nożnej są bardzo częste.

Ponieważ ponad 80 000 dorosłych i dzieci idzie na pogotowie z powodu piłki nożnej, znajomość przepisów bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie. Podczas grania i oglądania są pewne rzeczy, o których zawsze powinieneś pamiętać, abyś ty, twoi koledzy z drużyny lub członkowie rodziny nie znaleźli się wśród tych, którzy ucierpieli podczas gry lub oglądania. Istnieje kilka kategorii przepisów bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę. Składają się one z:

  • Dla bezpieczeństwa w terenie
  • Precyzja
  • Bezpieczeństwo stadionu
  • ekwipunek
  • Bezpieczeństwo pogodowe
  • Różne akcesoria
  • Dla bezpieczeństwa w terenie

Ze wszystkich kategorii bezpieczeństwo w terenie jest tym, o którym gracze są stale świadomi. Większość dzieci i dorosłych jest rannych. Niezależnie od tego, czy jest to zwichnięta kostka, która potyka się o piłkę, kolizje i inne wypadki, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec obrażeniom. Skręcone kostki są jednym z najczęstszych kontuzji piłki nożnej, ponieważ wymaga dużo pracy nóg.

Obrażeń tych można uniknąć, zachowując ostrożność podczas podawania lub odbierania piłki, a także ostrożność podczas biegania po boisku. Prawidłowa pozycja stopy podczas posługiwania się piłką jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania tego rodzaju obrażeniom. Niestety, bez względu na to, jak ostrożny jesteś, zdarzają się wypadki. Będąc sumiennym, możesz mieć pewność, że obrażenia, które doznajesz, są niewielkie i nie powinny być w przyszłym samtorze. Najważniejszą zasadą zapobiegania urazom na polu jest zawsze uważność. Wiedz, gdzie jest piłka i kto jest wokół ciebie.

Precyzja

Niezależnie od tego, czy jesteś bramkarzem, czy obrońcą, cel może czasami stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa. W większości przypadków kolizje z bramkarzem lub bramkarzem są spowodowane brakiem obserwacji. Niezależnie od tego, czy potkniesz się i wpadniesz na słupki bramki, czy przypadkowo trafisz bramkarza, musisz mieć pewność, że zawsze strzelasz, kiedy strzelasz, aby strzelić gola. Ta czynność może nie tylko spowodować obrażenia, ale także umieścić cię na mapie, co może potencjalnie usunąć cię z gry.

Kolejnym punktem do rozważenia przy zakupie bramek piłkarskich 8×24 jest rozważenie bramek z zaokrąglonymi słupkami zamiast kwadratowych. Jeśli zderzysz się ze słupkiem, chętniej pominiesz zaokrąglony i unikniesz poważnych obrażeń.

Bezpieczeństwo stadionu

Dla rodziców, opiekunów i przyjaciół istnieje kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa stadionu, które są zaniedbywane, jeśli chodzi o bezpieczeństwo piłki nożnej. Czasami gracz może stracić kontrolę nad piłką nożną i wchodzi na trybuny, gdzie można oglądać grę. Kontuzjowanym uderzeniom piłki lub innego sprzętu, który leci w twoją stronę, można łatwo zapobiec, upewniając się, że przez cały czas zachowujesz ostrożność.

Przechodzenie przez trybunę lub obszar gracza może być niebezpieczne dla Ciebie i innych. Z reguły zdrowy rozsądek jest najlepszym środkiem bezpieczeństwa, jaki masz. Jeśli chodzi o robienie czegoś, co mogłoby zaszkodzić sobie lub innym, na przykład chodzenie po trybunach, wspinanie się na ludzi i wysokie ławki, należy tego unikać dla siebie i innych.

ekwipunek

Bez sprzętu do ochrony piłki nożnej wszystkie zasady gry byłyby nieskuteczne. Ochraniacze goleni, korki, koszulki i pasujące spodenki i skarpety współpracują ze sobą, aby zapewnić, że każdy gracz może cieszyć się grą bez ryzyka kontuzji. Ochraniacze goleni są stosowane, aby zapobiec obiciu lub złamaniu dolnej części nogi, w miejscu, w którym mogą uderzyć korki i piłki nożnej. Bez nich, tak jak Lotto Shin Guards, narażasz się na wysokie ryzyko.

Noszenie odpowiedniej pary ćwieków, takich jak ta zaprojektowana przez Nike, zapewnia większą przyczepność na trawniku. Ten uchwyt pomaga zapobiegać skręceniom i złamaniom kostek. Buty te zapewniają również stopom odpowiednią ochronę przed innymi parami butów i uderzeniami piłki nożnej.

Odpowiednia odzież, od dżerseju, spodenek po skarpety, przyczynia się do komfortu graczy. Jest to ważne, ponieważ odwrócenie uwagi od gry może spowodować obrażenia u siebie i innych. Zawsze zaleca się noszenie odpowiednich koszulek, aby ćwiczyć lub grać. Specjalnie zaprojektowane koszulki i spodenki są przeznaczone dla odmian piłki nożnej. W szczególności tkanina jest zaprojektowana w ten sposóbże jest odporny na plamy z trawy.

ppnchrzanowpl

Author ppnchrzanowpl

More posts by ppnchrzanowpl

Join the discussion 23 Comments

Leave a Reply