piłka nożna

Jak uniknąć kontuzji piłki nożnej

By May 26, 2020 No Comments

 

Chociaż mecz piłki nożnej może być bardzo fizyczny, istnieją dwa ważne sposoby na uniknięcie kontuzji na boisku. Dowiedz się, jak chronić syna lub córkę podczas meczu piłki nożnej.

Jak uniknąć kontuzji piłki nożnej

Oto wskazówki, które mogą pomóc chronić dzieci przed kontuzjami podczas gry w piłkę nożną

Piłka nożna to gra fizyczna, która naraża graczy na potencjalne obrażenia, z których niektóre mogą być bardzo poważne. Chociaż fizyczny kontakt między graczami nie jest planowaną częścią gry w piłkę nożną, nieuniknione starcia podczas gry są tak samo częścią gry, jak kontrola piłki.

Z punktu widzenia publiczności piłka nożna nie wydaje się fizycznie brutalnym wydarzeniem, szczególnie nie tak, jak niektórzy gracze, tacy jak gazele, suną po boisku na otwartym terenie. Czasami piłkarze patrzą na siebie tylko w stylu baletowym. Ale dla każdego, kto rywalizował na boisku, prawdopodobieństwo kontuzji jest zawsze obecne i prawdopodobnie nie będzie piłkarza, który nie rzuciłby się na ziemię, nie odskoczył od przeciwnika lub miał skaleczenia i siniaki.

Te drobne incydenty nie stanowią realnego zagrożenia dla fizycznego dobrego samopoczucia piłkarza, ponieważ wszyscy rodzice mogą to potwierdzić, kontakt fizyczny jest nieunikniony podczas gry w piłkę nożną. Więc oczywiste pytanie brzmi: w jaki sposób możemy zapobiec nieuniknionemu kontaktowi powodującemu więcej niż kilka bólów?

Istnieją dwa aspekty, które wchodzą w grę, gdy weźmie się pod uwagę środki ostrożności, które pozwolą uchronić młodego piłkarza przed poważnymi obrażeniami. Jedną i często uważaną za podstawową kwestią jest oczywiście ochrona goleni przed piłką nożną, jedyna prawdziwa fizyczna ochrona noszona przez piłkarza. Oprócz ochraniaczy goleni ciało piłkarza jest praktycznie niezabezpieczone. Ta podatność na obrażenia sprawia, że ​​drugie rozważanie ma ogromne znaczenie.

Najczęstsze kontuzje piłkarzy

Dzieci futbolowe muszą nauczyć się myśleć o zapobieganiu kontuzjom jako części gry. To mentalne podejście i wiedza o zdolności gracza do przewidywania potencjalnie szkodliwych sytuacji i podjęcia środków w celu ich uniknięcia mogą mieć znaczenie między wchodzeniem na boisko a graniem.

Zbyt często trenerzy młodzieżowej piłki nożnej, chcąc skomponować zwycięską drużynę, spędzą zbyt mało czasu z pewnością. Bezpieczną grę można wzmocnić dzięki przykładom przed i po grze tego, co dzieje się, gdy podejmowane są pewne działania, i co można zrobić inaczej, aby osiągnąć bezpieczniejszy wynik, gdy pojawi się podobna sytuacja. Dzieci muszą zrozumieć, że niebezpieczeństwo może wynikać nie tylko z ich własnych działań, ale także z działań innych piłkarzy na boisku. Musisz wiedzieć, jak unikać przeciwnika, mając kontrolę nad piłką.

Kluczem jest nauczenie swoich dzieci świadomości aspektów bezpieczeństwa gry w piłkę nożną. Wówczas rodzice nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich dzieci na boisku, jeśli są odpowiednio przeszkoleni. Dzieci mają już nieodłączne poczucie unikania krzywdy, a rodzice muszą tylko upewnić się, że ich dzieci zachowują ostrożność i jak zastosować je w konkretnej sytuacji.

Najważniejsze jest to, że żadna potencjalna sława na boisku nie jest warta poświęcenia ciała. Nastąpi kolejny dzień i kolejna chwała, gdy zostanie użyte dobre jedzenie.

ppnchrzanowpl

Author ppnchrzanowpl

More posts by ppnchrzanowpl

Leave a Reply