Aktualności

1

Grają ligi - weekend 19-20 października 2019 roku

2019-10-19 06:56 | Red@ktor
Rozgrywki rundy jesiennej powoli zbliżają się ku końcowi, ale jeszcze sporo emocji czeka kibiców. Już w ten weekend kilka ciekawych spotkań, które mogą zdecydować o miejscach w tabeli na koniec rundy.

Trwa dobra passa trzebińskich piłkarzy, którzy w ostatnim meczu zaskoczyli większość obserwatorów wygrywając 5-1 z LKS Jawiszowice. Wygrana pozwoliła drużynie prowadzonej przez Mariusza Wójcika na awans na 4 miejsce w tabeli. Aby utrzymać wysoką lokatę piłkarze MKS-u w jutrzejszej konfrontacji z Pcimianką w Pcimiu muszą udowodnić wysoką formę. Rywal aktualnie jest tuż za plecami trzebinian i ma tylko 1 punkt mniej. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30, a w samo południe w Krakowie w spotkaniu na szczycie rezerwy Cracovii podejmą Wiślan z Jaśkowic. Te ekipy także dzieli tylko jeden punkt.

13. kolejka - IV Liga, Grupa: Zachodnia (19-20 października 2019)

19 października, 11:00 Beskid Andrychów - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 4:0
Relacja Live - RegioWyniki.pl Zobacz relację..

20 października, 15:00 Orzeł Ryczów - Wisła II Kraków 0:1

20 października, 15:30 Pcimianka Pcim - MKS Trzebinia 1:0 (1:0)
1-0 Kacper Sołtys 41

Miejsce na Twoją reklamę - dzwoń 570 634 709

Bardzo dawno nie było takiej sytuacji, że liderem klasy okręgowej jest drużyna z Ziemi Chrzanowskiej, ale w końcu tak jest. KS Chełmek pokonał w ostatniej kolejce Niwę w Nowej Wsi 1-0 i to przy remisie Tempa z Zatorzanką 1-1 wystarczyło aby objąć przodownictwo w tabeli. 12. kolejka stać będzie po znakiem spotkań derbowych. W sumie odbędzie się ich pięć i trzy z udziałem naszych drużyn. LKS Gorzów podejmie u siebie Victorię 1918 Jaworzno, MKS Libiąż zagra z Żarkami, a nowy lider bronić będzie swojej pozycji w meczu z Zatorzanką Zator.

12. kolejka: Klasa Okręgowa, Grupa: Oświęcim (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Arka Babice 3:1 (0:0)
1-0 Mateusz Oleksy 50, 2-0 Łukasz Kryjak 59, 3-0 Karol Buraczek 83, 3-1 Łukasz Grabowski 89

19 października, 15:00 Garbarz Zembrzyce - Sosnowianka Stanisław Dolny 4:1

19 października, 15:00 LKS Gorzów - Victoria 1918 Jaworzno 2:0 (2:0)
1-0 Krzysztof Wesecki 3, 2-0 Łukasz Ząbek 27
Victoria 1918 Jaworzno przegrywa na wyjeździe Więcej..

19 października, 15:00 MKS Libiąż - LKS Żarki 3:1 (2:0)
1-0 Beniamin Łuczak 27, 2-0 Mateusz Węgorek 37, 2-1 Damian Patyk 66, 3-1 Mateusz Węgorek 75
Libiąż wygrał z Żarkami, kończącymi mecz w ósemkę Więcej..

19 października, 15:00 KS Chełmek - Zatorzanka Zator 3:0 (0:0)
1-0 Paweł Sermak 81, 2-0 Grzegorz Kantek 90+1, 3-0 Mateusz Hankus 90+3

19 października, 15:00 Brzezina Osiek - Niwa Nowa Wieś 1:5
20 października, 15:00 Babia Góra Sucha Beskidzka - Halniak Maków Podhalański 2:0

20 października, 15:00 Tempo Białka - Nadwiślanin Gromiec 2:2 (0:2)
0-1 Łukasz Boratyński 11, 0-2 Mateusz Zejma 33, 1-2 Szymon Pena 88, 2-2 Bartłomiej Pająk 90+7

Klasa Okręgowa, Grupa: OświęcimTabela, wyniki, strzelcy, kartki, zmiany

Lider z Byczyny w ostatnich kolejkach roztrwonił punktową przewagę i po ostatnim remisie 1-1 w Alwerni dogoniła go Błyskawica Myślachowice, która pokonała 4-2 bardzo słabo spisującą się ostatnio Zagórzankę Zagórze. Trzecia w tabeli jest Wolanka Wola Filipowska, która rozgromiła Promyka w Bolęcinie 5-0. Zgoda zagra dzisiaj o godzinie 15:00 u siebie z piątym w tabeli SPRiN-em Regulice. Błyskawica w meczu derbowym Gminy Trzebinia podejmie u siebie Promyk, a w meczu kolejki Wolanka zmierzy się Fablokiem Chrzanów.

12. kolejka: A Klasa, Grupa: Chrzanów (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 Zgoda Byczyna - SPRiN Regulice 3:0 (2:0)
1-0 Sebastian Jaromin 31, 2-0 Paweł Kalinowski 38, 3-0 Sebastian Jaromin 54
Kolejne punkty dla Zgody Byczyna (ZDJĘCIA) Więcej..

Awesome Image

19 października, 15:00 Ciężkowianka Jaworzno - MKS Alwernia 4:1 (1:0)
1-0 Marcin Rzeszutko 14, 1-1 Mateusz Taborski 50, 2-1 Szymon Pieczka 57, 3-1 Bartłomiej Molenda 70, 4-1 Tomasz Warzecha 75
Wygrana Ciężkowianki (ZDJĘCIA) Więcej..

19 października, 15:00 Błyskawica Myślachowice - Promyk Bolęcin 0:3
Dominik Sieprawski 3

19 października, 15:00 Tęcza Tenczynek - Zagórzanka Zagórze 0:1 (0:1)
0-1 Patryk Paliwoda 14

19 października, 15:00 Wisła Jankowice - Wisełka Rozkochów 3:2 (2:1)
1-0 Jędrzej Krawczyk 14, 2-0 Jędrzej Krawczyk 21, 2-1 Piotr Wójcik 40, 3-1 Jędrzej Krawczyk 62, 3-2 Piotr Wójcik 72

Derbowy pojedynek zespołów z Gminy Babice nie był porywającym widowiskiem i zakończył się wygraną gospodarzy 3-2. Goście z Rozkochowa do Jankowic wstawili się w dziesiątkę i już przed tym prestiżowym dla obu ekip spotkaniem zmniejszyli swoje szansę na końcowy sukces. W pierwszej połowie z gry nie byli zespołem słabszym i nie było widać braku jednego zawodnika, ale gospodarze byli za to bardziej skuteczni. Dwukrotnie zmusili do kapitulacji bramkarza Wisełki Radosława Gołdyna po stałych fragmentach gry, w 14 i 21 minucie z rzutu wolnego i rzutu karnego.. W obu przypadkach skutecznym egzekutorem był Jędrzej Krawczyk. Goście odpowiedzieli za sprawą najlepszego na boisku w ich szeregach w tym meczu Piotra Wójcika na pięć minut przed przerwą.

Po przerwie goście wyszli na boisko już w komplecie, bo dojechał Edward Majerski, ale i tak grali w osłabieniu, bo od początku z urazem grał jeden z obrońców, który co rusz opatrywany był przez masażystę. W 62. minucie kolejny faul w polu karnym i kolejny w tym meczu rzut karny wykorzystał Krawczyk. Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, ale po stracie trzeciej bramki goście ruszyli do odrabiania strat, a gospodarze ograniczyli się tylko do obrony wyniku. Już 10 minut później drugiego gola w tym meczu strzelił Wójcik i wlał w serca kibiców z Rozkochowa nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Mimo kilku okazji wynik się nie zmienił, a powinien. W samej końcówce Majerski zmarnował dogodną sytuację, która mogła dać Wisełce remis w tym meczu strzelając niecelnie z bliskiej odległości.

20 października, 15:00 Wolanka Wola Filipowska - Fablok Chrzanów 3:2 (3:1)
0-1 Rafał Brzezoń 8, 1-1 Sebastian Kocot 17, 2-1 Tomasz Małodobry 20, 3-1 Tomasz Małodobry 32, 3-2 Krzysztof Pabis 89
Wolanka nowym wiceliderem A-klasy (WIDEO, ZDJĘCIA) Więcej..

20 października, 15:30 UKS SP Dulowa - Victoria Zalas 9:0 (4:0)
1-0 Mateusz Wilk 5, 2-0 Michał Cząstka 18, 3-0 Michał Cząstka 26, 4-0 Szymon Nowak 42, 5-0 Krzysztof Dulowski 70, 6-0 Mateusz Wilk 80, 7-0 Michał Cząstka 82, 8-0 Mateusz Wilk 84, 9-0 Szymon Nowak 87

Pauza: Start Kamień.

Po zwycięstwie 3-1 nad Liszczanką Liszki krzeszowicki Świt powrócił na 2 miejsce w tabeli i traci do lidera z Rudawy 3 punkty. Dzisiaj o godzinie 15:00 na własnym boisku zmierzy się w spotkaniu na szczycie z trzecią w tabeli Wisłą Jeziorzany, która ma również 18 punktów.

10. kolejka: A Klasa, Grupa: Kraków 2 (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 JKS Zelków - Wisła Czernichów 1:2

19 października, 15:00 Świt Krzeszowice - Wisła Jeziorzany 2:2 (1:0)
1-0 Jakub Marszałek 34, 1-1 Mateusz Galos 54, 2-1 Adrian Kaczkowski 60, 2-2 Piotr Piaskowski 76

19 października, 15:30 Liszczanka Liszki - Dragon Szczyglice 5:1
19 października, 15:30 Orlęta Rudawa - Sokół Rybna 5:2
20 października, 14:00 Maszycanka Maszyce - Iskra Czułów 7:4
20 października, 15:00 Strażak Rączna - Lotnik Kryspinów 2:2
20 października, 15:30 Sportowiec Modlniczka - Wisła Rząska 0:4

LKS Bobrek pokonał w ostatnim wyjazdowym meczu LKS Piotrowice 2-1 i zajmuje 7 miejsce w tabeli. Dzisiaj o godzinie 15:00 w kolejnym meczu na wyjeździe czeka go trudniejsze zadanie, bo rywalem będzie Górnik Brzeszcze, aktualnie czwarta ekipa w rozgrywkach oświęcimskiej A klasy.

10. kolejka: A Klasa, Grupa: Oświęcim (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 Górnik Brzeszcze - LKS Bobrek 3:3
1:0 Kamil Wójcik 15, 2:0 Bartłomiej Kawczak 24, 3:0 Mateusz Piwowar 30, 3:1 Łukasz Hejnowski 43, 3:2 Tomasz Kulig 70, 3:3 Dominik Nędza 86
Klasa A, Oświęcim. Górnik Brzeszcze „wypalił” się z Bobrkiem po dwóch kwadransach Więcej..

19 października, 15:00 Team Sport Hejnał Kęty - LKS Piotrowice 2:0
19 października, 15:00 Sygnał Włosienica - Zgoda Malec 0:1
19 października, 15:00 Strumień Polanka Wielka - Orzeł Witkowice 3:1
19 października, 15:00 Soła Łęki - Przeciszovia Przeciszów 1:1
20 października, 11:00 Solavia Grojec - Pogórze Gierałtowice 3:1

Po ostatniej kolejce znowu doszło do kosmetycznych zmian na szczycie ligowej tabeli. Nowym liderem został Unia Kwaczała, która pokonała 3-2 rezerwy Ciężkowianki. Tyle samo punktów ma Zryw Brodła, który podtrzymał dobrą passę pokonując u siebie Koronę Lgota 4-2. Trzecia w tabeli jest Korona Mętków, która zremisowała w derbowym pojedynku z Lwem Olszyny 2-2. w 9. kolejce lider z Kwaczały zagra na wyjeździe w Lgocie, Zryw zmierzy się w Olszynach z Lwem, a Koronie Mętków przyjdzie rywalizować z Nadwiślanką w Okleśnej.

9. kolejka: B Klasa, Grupa: Chrzanów (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 Polonia Luszowice - Tempo Płaza 0:0

19 października, 15:00 Korona Lgota - Unia Kwaczała 5:3 (2:1)
1-0 Tomasz Maj 14, 1-1 Przemysław Hajduk 16, 2-1 Tomasz Maj 40, 2-2 Marcin Pączkowski 48, 3-2 Paweł Ostrzywilk 57, 4-2 Paweł Burbeło 78, 5-2 Tomasz Maj 88, 5-3 Marcin Ficek 90

19 października, 15:00 Lew Olszyny - Zryw Brodła 1:3 (1:2)
0-1 Mateusz Kozak 12, 1-1 Mateusz Jargus 22, 1-2 Rafał Kobyłecki 24, 1-3 Łukasz Łatak 82

20 października, 15:00 Ruch Młoszowa - Jutrzenka Ostrężnica 4:2 (1:0)
1-0 Paweł Turek 52, 1-1 Łukasz Ornacki 58, 2-1 Kamil Pstrucha 62, 2-2 Łukasz Ornacki 76, 3-2 Patryk Kolmajer 89, 4-2 Kamil Ostrowski 90+2

20 października, 15:00 Ciężkowianka II Jaworzno - UKS Górnik Siersza 4:1 (2:0)
1-0 Marcin Fijołek 10, 2-0 Patryk Świerczyński 14, 2-1 Bartłomiej Lizończyk 76, 3-1 Szymon Nowak 85, 4-1 Patryk Świerczyński 90+3

20 października, 15:00 Nadwiślanka 1956 Okleśna - Korona Mętków 0:0

Górzanka Nawojowa Góra zremisowała w ostatnim mecz z rezerwami Kmity Zabierzów 1-1 i po dziewięciu rozegranych kolejkach z 4 punktami na koncie zajmuje 10 miejsce w tabeli. Dzisiaj o godzinie 15:00 zmierzy się na wyjeździe szóstą w tabeli Iskrą Radwanowice.

10. kolejka: B Klasa, Grupa: Kraków 2 (19-20 października 2019)

19 października, 15:00 Orzeł II Bębło - Błękitni II Modlnica 0:3

19 października, 15:00 Iskra Radwanowice - Górzanka Nawojowa Góra 5:2 (2:0)
1-0 Mateusz Działa 12, 2-0 Józef Molik 29, 3-0 Józef Molik 46, 3-1 Michał Kłeczek 62, 4-1 Jarosław Radwanek 78, 5-1 Roman Jacak 85, 5-2 Daniel Gęślicki 90+1

19 października, 15:30 Fitball Szklary - Płomień Jerzmanowice 0:3
20 października, 15:00 LKS Skała 2004 - Bronowicki KS Kraków 9:0
20 października, 15:00 Kmita II Zabierzów - Potok Więckowice 3:1
20 października, 15:30 Novi Narama - Niegoszowianka Niegoszowice 3:4
Pauza: Topór Aleksandrowice

Źródło: Przełom, Gazeta Krakowska, Łączy nas piłka, Strony klubowe, własne