Aktualności

1

Grają ligi - weekend 28-29 września 2019 roku

2019-09-28 07:17 | Red@ktor
Weekendowe zmagania obfitować będą w spotkania derbowe m.in. w Klasie Okręgowej Żarek z Babicami, Gromca z Gorzowem, a w A klasie Chrzanów Alwerni z Regulicami (Mecz odwołany).

Niepokonani do 9. kolejki piłkarze trzebińskiego MKS-u doznali porażki z rezerwami krakowskie Wisły 1-3, spadli w ligowej tabeli na 8 miejsce, a na koncie mają 14 punktów. Tyle samo punktów zgromadziła oświęcimska Unia, która będzie dzisiejszym rywalem graczy MKS-u. Początek zmagań przy ul. Kościuszki już o godzinie 11:00.

10. kolejka - IV Liga, Grupa: Zachodnia (28-29 września 2019)

28 września, 11:00 Wiślanie Jaśkowice - Orzeł Piaski Wielkie 3:0

28 września, 11:00 MKS Trzebinia - Unia Oświęcim 2:1 (1:0)
1-0 Eryk Adamski 20 (samobójcza), 2-0 Przemysław Knapik 52, 2-1 Konrad Powała 80

Mecz mógł rozpocząć się idealnie dla gości, ale po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji czysto w piłkę głową nie trafił najwyższy na boisku Czapla. W 15. minucie Horawa dograł w kontrze do Kowalika, a ten zagrał wzdłuż bramki gdzie brakowało zamknięcia. Po chwili po długim podaniu piłkę ze ściany odegrał Czapla, a akcję sam na sam z Wróblem przegrał Wilczak. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rożnego Marszałka Adamski tak łapał piłkę, że ta nie przykleiła mu się do rękawic tylko wpadła do siatki i było 1-0. W kolejnych minutach MKS miał przewagę, ale brakowało klarownych sytuacji. Po kilku rzutach rożnych czy strzałach z ostrego kąta Adamski zachowywał się natomiast już bezbłędnie. Unia mogła wyrównać tuż przed przerwą, ale po wbiciu piłki na dalszy słupek odbił ją w ostatnim momencie Wróbel pozbawiając jednego z napastników możliwości łatwego gola.

W 50. minucie aktywny Knapik, na którego długo czekali miejscowi kibice zagrał prostopadle do Kowalika. Ten uciekł obrońcy i został popchnięty tuż przed szesnastką. MKS powinien mieć więc rzut wolny, a Unia grać w osłabieniu za przerwanie 100% sytuacji. Sędzia postanowił jednak wciągnąć przewinienie do szesnastki i podyktował rzut karny, a winowajcę ukarał żółtym kartonikiem. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Knapik, a pechowcem już drugi raz w tym meczu Adamski. Bramkarz Unii przy interwencji nabawił się urazu barku i po kilku minutach poprosił o zmianę. Mecz się nieco uspokoił, a nerwy u miejscowych kibiców włączyły się w 80. minucie kiedy kontaktowego gola strzałem głową od poprzeczki zdobył Powała. Wcześniej do stresu miejscowych kilkakrotnie doprowadzał Wróbel, który niezbyt pewnie grał nogami co mogło skończyć się groźnymi w skutkach stratami. Sędzia doliczył do drugiej połowy pięć minut, ale nie wpłynęło to na wynik spotkania. Pozwoliło jedynie zaistnieć grupie kibiców Unii Oświęcim, którzy w liczbie kilkudziesięciu zjawili się na trybunach. Swój doping rozpoczęli bowiem w 93. minucie spotkania.

Derby dla Trzebini. Nie zabrakło kontrowersji (WIDEO, ZDJĘCIA) Więcej..

Miejsce na Twoją reklamę - dzwoń 570 634 709

Jaworznicka Victoria 1918 pokona w ostatniej kolejce Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska na jej terenie 3-2 i awansowała na 4 miejsce w tabeli. Nadwiślanin Gromiec przegrał w Zembrzycach z Garbarzem 0-2 i jest ósmy. Najwyżej sklasyfikowany UKS Chełmek w meczu na szczycie uległ w Białce Tempu 0-2, ale zachował drugą pozycję. Swoje mecze wygrały również Gorzów, Żarki, Arka i poprawiły swoją sytuację w klasyfikacji. Dwaj ostatni w 9. kolejce mają kolejną szansę na zwiększenie dorobku punktowego, bo zagrają w derbach pomiędzy sobą. Chełmek podejmie Kalwariankę, Victoria 1918 zagra u siebie z ostatnią Sosnowianką Stanisław Dolny, a Nadwiślanin także w derbach zmierzy się z Gorzowem. MKS Libiąż który przegrał ostatni mecz z Niwą Nowa Wieś 2-5 uda się do Zatora.

9. kolejka: Klasa Okręgowa, Grupa: Oświęcim (28-29 września 2019)

28 września, 11:00 Nadwiślanin Gromiec - LKS Gorzów 4:2 (3:0)
1-0 Jakub Waligóra 13, 2-0 Łukasz Boratyński 14, 3-0 Mateusz Zejma 44, 3-1 Daniel Niedzielski 60, 3-2 Tomasz Opitek 63, 4-2 Bartosz Palka 87
Klasa Okręgowa, Oświęcim. W Gromcu trafiali seriami, czyli Nadwiślannin kontra Gorzów (ZDJĘCIA) Więcej..
LKS Gorzów przegrał w Gromcu Więcej..
Gorzów po przerwie odrabiał straty, ale trzy punkty zostały w Gromcu (ZDJĘCIA, WIDEO) Więcej..

28 września, 16:00 Brzezina Osiek - Tempo Białka 2:1
28 września, 16:00 Halniak Maków Podhalański - Garbarz Zembrzyce 1:0

28 września, 16:00 LKS Żarki - Arka Babice 0:0
Relacja Live - RegioWyniki.pl Zobacz relację..

28 września, 16:00 Victoria 1918 Jaworzno - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:1 (0:0)
1-0 Jakub Żmuda 49, 1-1 Jan Hachlowski 67
Victoria 1918 Jaworzno remisuje z outsiderem (ZDJĘCIA) Więcej..

29 września, 12:00 Niwa Nowa Wieś - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:1

29 września, 15:00 Zatorzanka Zator - MKS Libiąż 4:1 (3:0)
1-0 Patryk Pindel 26, 2-0 Jarosław Mika 37, 3-0 Patryk Stefaniak 38, 3-1 Patryk Kubański 61, 4-1 Mateusz Żmuda 83

29 września, 16:00 UKS KS Chełmek - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 4:1 (1:0)
1-0 Mateusz Hankus 41, 2-0 Tomasz Kustra 61, 3-0 Kamil Majka 68, 4-0 Kamil Majka 78, 4-1 Adrian Turek 85

Klasa Okręgowa, Grupa: OświęcimTabela, wyniki, strzelcy, kartki, zmiany

Lider Zgoda Byczyna po wygranej nad Zagórzanką Zagórze 2-0 powiększył swoją przewagę do 4 punktów nad drugim w tabeli SPRiN-em Regulice, który pokonał 1-0 Fablok Chrzanów. Trzecia w tabeli jest Błyskawica Myślachowice, która pokonała u siebie Wisłę Jankowice 5-0. Zgoda w 9. kolejce zmierzy się w Bolęcinie z Promykiem. Błyskawica uda się do beniaminka z Rozkochowa. Najciekawsze jednak spotkanie powinno jednak być w Chrzanowie gdzie podrażniony ostatnią porażką Fablok zmierzy się z rozpędzonym ostatnio Startem Kamień. Ten meczu już o godzinie 11:00 w Chrzanowie - Kościelcu.

9. kolejka: A Klasa, Grupa: Chrzanów (28-29 września 2019)

28 września, 11:00 Fablok Chrzanów - Start Kamień 2:0 (2:0)
1-0 Szymon Stach 39, 2-0 Szymon Stach 43

28 września, 16:00 Wisła Jankowice - Tęcza Tenczynek 2:0 (1:0)
1-0 Szymon Jamróz 12, 2-0 Jędrzej Krawczyk 63

28 września, 16:00 Wisełka Rozkochów - Błyskawica Myślachowice 0:7 (0:3)
0-1 Sebastian Kaczmarczyk 3, 0-2 Sebastian Kaczmarczyk 13, 0-3 Sebastian Kaczmarczyk 40, 0-4 Kacper Głowacz 53, 0-5 Sebastian Kaczmarczyk 58, 0-6 Kamil Wojdyła 69, 0-7 Sebastian Kaczmarczyk 86

28 września, 16:00 Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska 0:5 (0:1)
0-1 Piotr Żbik 12, 0-2 Mateusz Lasoń 63, 0-3 Piotr Żbik 76, 0-4 Łukasz Żbik 77, 0-5 Piotr Żbik 90+1

28 września, 16:00 Zagórzanka Zagórze - Ciężkowianka Jaworzno 2:2 (1:0)
1-0 Patryk Paliwoda 36 (karny), 1-1 Kamil Warzecha 83, 2-1 Tomasz Kaszuba 88, 2-2 Piotr Woronowicz 89

Zagórzanka po trzech kolejnych porażkach w końcu się przełamała, ale tylko połowicznie, bo zremisowała z Ciężkowianką Jaworzno 2-2. Od samego początku meczu rozgrywanego przy ul Wieczystej było widać, że gospodarze są bardzo zdeterminowani i bardziej od gości chcą strzelić bramkę. Stworzyli kilka akcji, które w efekcie mogły dać im prowadzenie, ale jak zwykle gorzej było z ich wykończeniem. Gracze z Jaworzna ograniczali się tylko do obrony wyniku i czasami próbowali wyprowadzać kontry. W 36. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry jeden z graczy Ciężkowianki przyjął piłkę w polu karny, a że zrobił to ręką sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Patryk Paliwoda i pokonał bramkarza przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą gospodarze po raz drugi trafili do siatki, ale ten gol zdaniem sędziego liniowego był zdobyty nieprawidłowo, bo był strzelony z pozycji spalonej.

Od początku drugiej połowy gra gospodarzy nie była już taka dynamiczna i przy każdej nadarzającej się okazji opóźniali jej przebieg. Zemściło się to w 83. minucie, bo Grzegorza Ryszkę pokonał Kamil Warzecha. Można powiedzieć, że trener Wojciech Tomasiewicz miał nosa, bo kilka minut wcześniej desygnował go do gry. Przy tym wyniku graczom z Zagórza nie pozostało nic tylko znowu ruszyć do ataku. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, bo w 88. minucie bramkę strzałem głową zdobył najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy Tomasz Kaszuba. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, można powiedzieć że wcale, bo już po minucie był znowu remis. W dużym zamieszaniu pod bramką Zagórzanki najlepiej zachował się Piotr Woronowicz. Zawodnik Ciężkowianki niezbyt silnym strzałem zdobył gola z ostrego kąta.

29 września, 16:00 Promyk Bolęcin - Zgoda Byczyna 0:5 (0:2)
0-1 Dariusz Boś 4, 0-2 Marcin Fitał 27, 0-3 Łukasz Przebindowski 55, 0-4 Marcin Fitał 70, 0-5 Dariusz Boś 90

MZKS Alwernia - SPRiN Regulice (Mecz został odwołany)
Pauza: UKS Dulowa

W meczu na szczycie krakowskiej klasy A, grupy II Świt Krzeszowice nie miał zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z liderem z Rudawy i ostatecznie uległ aż 1-5. W klasyfikacji spadł na 4 pozycję i dzisiaj spróbuje to odrobić w meczu z Maszycanką Maszyce. Piłkarze z Maszyc do tej pory wygrali dwa spotkania i zajmują 11 miejsce w tabeli. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

7. kolejka: A Klasa, Grupa: Kraków 2 (28-29 września 2019)

28 września, 14:00 Wisła Czernichów - Lotnik Kryspinów 0:2

28 września, 16:00 Świt Krzeszowice - Maszycanka Maszyce 1:0 (1:0)
1-0 Adrian Kaczkowski 15

28 września, 16:00 Wisła Jeziorzany - Orlęta Rudawa 2:2
28 września, 16:00 Sokół Rybna - Dragon Szczyglice 0:1
29 września, 13:00 Wisła Rząska - JKS Zelków 2:1
29 września, 13:30 Sportowiec Modlniczka - Liszczanka Liszki 0:0
29 września, 14:00 Iskra Czułów - Strażak Rączna 0:6

Po dwóch dobrych występach piłkarzy LKS-u Bobrek znowu przyszedł występ słaby. LKS przegrał przed własną publicznością z bijącą się o awans Przeciszovią Przeciszów 1-5. Już za niespełna pięć godzin zagra w Witkowicach z miejscowym Orłem, który obecnie jest siódmy w tabeli i wyprzedza graczy z Bobrka o 2 punkty.

7. kolejka: A Klasa, Grupa: Oświęcim (28-29 września 2019)

28 września, 11:00 Orzeł Witkowice - LKS Bobrek 0:1 (0:0)
0-1 Piotr Boczarski 55
LKS Bobrek wygrał na wyjeździe z Orłem Witkowice 1:0. Gola zdobył Boczarski Więcej..

28 września, 16:00 Soła Łęki - Górnik Brzeszcze 2:1
28 września, 16:00 Przeciszovia Przeciszów - Hejnał Kęty 3:0
29 września, 11:00 Solavia Grojec - Strumień Polanka Wielka 1:4
29 września, 13:00 Pogórze Gierałtowice - Sygnał Włosienica 1:3
2 listopada, 13:00 Zgoda Malec - LKS Piotrowice

Po 5. kolejce w chrzanowskiej B klasie doszło do zmiany lidera. W meczu o tą pozycję Polonia Luszowice rozgromiła 5-1 Koronę Mętków dotychczasowego lidera i to ona teraz przewodzi w tabeli ligowej. Trzecia w klasyfikacji jest Unia Kwaczała, która wymęczyła 3-2 z ostatnim w tabeli Tempem w Płazie. Polonia. dzisiaj o godzinie 15:00 zmierzy się w Brodłach ze Zrywem. Korona Mętków zagra jutro o 13:00 przed własną publicznością z rezerwami Ciężkowianki Jaworzno, a Unia również u siebie podejmie młoszowski Ruch.

6. kolejka: B Klasa, Grupa: Chrzanów (28-29 września 2019)

28 września, 15:00 Zryw Brodła - Polonia Luszowice 3:0 (1:0)
1-0 Rafał Kobyłecki 39, 2-0 Rafał Kobyłecki 67, 3-0 Rafał Kobyłecki 77

28 września, 16:00 Nadwiślanka Okleśna - Korona Lgota 2:1 (2:0)
1-0 Kamil Jochymek 2, 2-0 Szymon Wojtoń 30, 2-1 Szymon Wojtoń 90+1 (samobójcza)

28 września, 16:00 Unia Kwaczała - Ruch Młoszowa 5:3 (2:2)
0-1 Maciej Czub 5, 1-1 Przemysław Hajduk 25, 2-1 Marcin Ficek 30, 2-2 Michał Odrzywołek 34, 3-2 Przemysław Hajduk 51, 4-2 Arkadiusz Stępień 61, 4-3 Michał Odrzywołek 87, 5-3 Damian Mikuła 90+2

28 września, 16:00 UKS Górnik Siersza - Tempo Płaza 1:0 (0:0)
1-0 Mieczysław Starniowski 56

29 września, 13:00 Korona Mętków - Ciężkowianka II Jaworzno 3:1 (1:1)
1-0 Radosław Fiba 3, 1-1 Marcin Paliwoda 48 (samobójcza), 2-1 Radosław Fiba 64, 3-1 Mateusz Majka 86

29 września, 16:00 Jutrzenka Ostrężnica - Lew Olszyny 2:5 (0:1)
0-1 Krystian Sojka 27, 0-2 Krystian Sojka 60, 0-3 Krystian Sojka 68, 1-3 Norbert Kwaśniewski 69, 2-3 Krzysztof Pakuła 86, 2-4 Krystian Sojka 90+2, 2-5 Mateusz Jargus 90+3

W 7. kolejce niespodzianki nie było w meczu Orła II Bębło - Górzanka Nawojowa Góra, bo wynik końcowy tej potyczki to 5-1 dla gospodarzy. Górzanka w niedzielę już o godzinie 13:00 na własnym boisku zagra z Fitballem Szklary i wszyscy w klubie liczą na przełamanie złej serii, bo najbliższy rywal z 1 punktem na koncie jest przedostatni w tabeli.

7. kolejka: B Klasa, Grupa: Kraków 2 (28-29 września 2019)

28 września, 16:00 Potok Więckowice - Orzeł II Bębło 1:3
28 września, 16:00 Bronowicki KS Kraków - Topór Aleksandrowice 9:0

29 września, 13:00 Górzanka Nawojowa Góra - Fitball Szklary 0:6 (0:2)
0-1 Tomasz Drożdż 11, 0-2 Paweł Chochół 12, 0-3 Damian Tomala 50, 0-4 Filip Sioła 68, 0-5 Tomasz Drożdż 86, 0-6 Tomasz Drożdż 89

29 września, 14:00 Niegoszowianka Niegoszowice - LKS Skała 2004 2:5
29 września, 16:00 Płomień Jerzmanowice - Błękitni II Modlnica 1:3
29 września, 16:30 Novi Narama - Kmita II Zabierzów 2:2
Pauza: Iskra Radwanowice

Źródło: Przełom, Gazeta Krakowska, Łączy nas piłka, Strony klubowe, własne