1
Signature

Regionalny Puchar Polski Chrzanów

2019-09-10 07:33 | Red1
Druga runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Chrzanów rozgrywana jest na raty. Do tej pory odbył się jeden mecz, drugi odbędzie się dzisiaj, a dwa kolejne jutro.

Znamy już jednego ćwierćfinalistę Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów, a jest nim Polonia Luszowice, która 10 sierpnia pokonała 1-0 UKS Dulową. Dzisiaj w Myślachowicach o godzinie 17:00 odbędzie się drugi mecz pomiędzy miejscową Błyskawicą a Arką Babice. W środę 11 września o godzinie 17:00 w Libiążu i Jaworznie odbędą się dwa pozostałe spotkania.

Do Libiąża uda się MKS Trzebinia, a w Jaworznie spotkają się ligowi rywale Victoria 1918 i Nadwiślanin Gromiec. Spotkania pucharowe pomiędzy tymi drużynami powoli stają się tradycją, bo w ubiegłym sezonie obie ekipy zagrały w finale i górą byli piłkarze z Jaworzna wygrywając 3-2.

Wyniki II rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów:

10 sierpnia, 17:00 Polonia Luszowice - UKS Dulowa 1:0 (1:0)
1-0 Karol Górkowski 30
Piłkarze Luszowic sprawili kolejną pucharową niespodziankę (WIDEO, ZDJĘCIA) Więcej..

Awesome Image

10 września 17:00 Błyskawica Myślachowice - Arka Babice 1:1 (karne 8:7)
Marcin Bała - Marcin Głogowski

11 września 17:00 MKS Libiąż - MKS Trzebinia 0:3 (0:3)
0-1 Mateusz Marszałek 8, 0-2 Michał Kowalik 22, 0-3 Łukasz Sochacki 33
Libiąż: Łowiec (60. Wątroba) - Szyjka, Celmer, Lewarczyk (80. Jagła), Lickiewicz, Grudziński, Łuczak, Samuś (75. Grabowski), Kubański (85. Pawlas), Czyszczoń (57. Adamczyk), Węgorek
Trzebinia: Wróbel - Martyniak, Zybiński (65. Blaszke), Sochacki (56. Szczurek), Kiczyński, Mrożek (72. Bugdalski), Kowalik, Jarosz, Horawa (77. Stachowski), Kurek, Marszałek (46. Gałka)

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty toczony był na warunkach jakie dyktowali piłkarze z Trzebini. Już w 8. minucie Mateusz Marszałek wpakował piłkę do siatki libiążan. W 22. minucie kapitan przyjezdnych Michał Kowalik podwyższył wynik, a w 33. minucie Łukasz Sochacki ustalił go do przerwy. Jak się później okazało swoim strzałem ustalił także wynik końcowy, choć ten mógł, a nawet powinien być dużo wyższy. W pierwszej części gry miejscowi tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Tomasza Wróbla, ale po rzucie rożnym i złej interwencji bramkarza Kacper Grudziński kopnął piłkę z bliskiej odległości nad poprzeczką.

Po przerwie bardzo szybko prowadzenie mógł podwyższyć Szymon Kurek jak popędził na spotkanie z Korneliuszem Łowcem. Bramkarz w tej sytuacji zachował zimną krew i w stylu bramkarza futsalowego nogą obronił strzał napastnika z Trzebini. Wkrótce potem został zastąpiony przez Wątrobę, ale i ten w podobny sposób obronił strzał Adriana Zybińskiego. Zachował też czyste konto do końca meczu, bo gracze MKS-u seryjnie pudłowali. Gospodarze z trudem przekraczali linię środkową boiska, ale raz w samej końcówce sam na sam z Wróblem znalazł się Wojciech Grudziński. Po jego strzale jeden z kibiców zgromadzonych na trybunie krzyknął "To nie Twój bramkarz, po co do niego podajesz" i tyle o tym strzale można by napisać

Regionalny Puchar Polski. MKS Trzebinia „spacerkiem” zameldowała się w chrzanowskim półfinale, pokonując MKS Libiąż. Grali też w Wadowicach (ZDJĘCIA) Więcej..
MKS Trzebinia wyrzucił Libiąż za pucharową burtę (WIDEO) Więcej..
Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu pucharowego MKS Libiąż - MKS Trzebinia i polubienia profilu "Pstryk Piłka" Tomasza Rożnawskiego Więcej..

11 września 17:00 Victoria 1918 Jaworzno - Nadwiślanin Gromiec 2:1 (0:0)
1-0 Szymon Chrapek 55, 2-0 Adrian Krajewski 64, 2-1 Mateusz Zejma 78
Victoria 1918: Madeja - Palian, Nowak, Gembala, Śliwiński, Żmuda, Suwaj, Barnaś, Gajda, Orawski, Mastalerz
oraz.: Krajewski, Musiał, Łyp, Chrapek, Leś
Nadwiślanin: Gielarowski - Bogacz, Zajas, Waligóra, A. Szlęzak, Piegzik, Nowicki, Wieżbic, Boratyński, Chandzlik, Palka
oraz.: Zmarzły, Zejma, Stefański, J. Szlęzak, Bebak
Druga runda Pucharu Polski dla Victorii (ZDJĘCIA) Więcej..