Aktualności

1

Młodzież gra - weekend 7-8 września 2019 roku

2019-09-08 07:14 | Red1
Po kilku rozegranych kolejkach sytuacja drużyn z ziemi chrzanowskiej rywalizujących na szczeblu okręgowym i wojewódzkim wygląda zdecydowanie lepiej, ale nie wszyscy są zadowoleni.

W I Lidze Okręgowej Juniorów najwyżej w tabeli po sobotnich meczach jest Victoria 1918 Jaworzno. Jaworzniccy piłkarze wczoraj pokonali na wyjeździe Strumień z Polanki Wielkiej 6-0 i awansowali na trzecią pozycję. MKS Trzebinia jest piąty, ale swój mecz rozegra dzisiaj o godzinie 11:00 z Unią w Oświęcimiu. UKS KS Chełmek wygrał wczoraj 2-1 z Sokołem Przytkowice i awansował na miejsce ósme.

4. kolejka - I liga okręgowa A1 Junior, Grupa: Oświęcim (7-8 września 2019)

7 września, 11:00 Strumień Polanka Wielka - Victoria 1918 Jaworzno 0:6 (0:2)
0-1 Nikodem Wojewoda 8, 0-2 Oskar Bartuś 32, 0-3 Wiktor Wróbel 58, 0-4 Miłosz Zdanowski 60, 0-5 Nikodem Wojewoda 68, 0-6 Wiktor Wróbel 71

7 września, 11:00 UKS KS Chełmek - Sokół Przytkowice 2:1 (1:0)
1-0 Wiktor Piątek 39, 2-0 Dominik Nowotarski 40, 2-1 Dawid Ulman 90+1

8 września, 11:00 D&R Unia Oświęcim - MKS Trzebinia 4:2 (2:1) - Mecz przerwany w 86 minucie z powodu naruszenia nietykalności sędziego
1-0 Mateusz Korczyk 3, 1-1 Kacper Blaszke 30, 2-1 Mateusz Korczyk 40, 3-1 Igor Lewandowski 65, 3-2 Patryk Kurek 75, 4-2 Ireneusz Gąsiorek 85
MKS: Wentrys (Kołodziejski) - Bugdalski, Stachowski, Ruczyński, Ziemba, Blaszke, Wnuk, Bigaj, Siejka (Patryarcha), Knapik, Kurek

Mecz rozpoczął się źle dla gości. W pozornie łatwej sytuacji przy prostopadłym podaniu piłki nie złapał Wentrys z czego skorzystał Korczyk otwierając wynik spotkania. MKS znakomitą okazję do wyrównania miał w 10 minucie, ale po tym jak podcięty w polu karnym został Wnuk karnego zmarnował Blaszke. Ten sam zawodnik mający za sobą już minuty w czwartej lidze w końcu doprowadził jednak do remisu uderzając z dystansu. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka i dość nieoczekiwanie patrząc na przebieg meczu zdobyła ją Unia, a strzelcem okazał się ponownie kapitan miejscowych - Korczyk, który wykorzystał prostopadłe podanie. Zanim to nastąpiło podopieczni Jarosława Sandeckiego mogli, a nawet powinni sami zdobyć bramki, ale idealne okazje marnował szczególnie Siejka.

W drugiej odsłonie zrobiło się 3-1 kiedy po ataku Ruczyńskiego w szesnastce przewrócił się Gąsiorek, a karny został zamieniony na gola przez Lewandowskiego. MKS ruszył odważniej czego owocem był gol kontaktowy Kurka oraz kolejne groźne akcje zakończone m.in ostemplowaniem poprzeczki. W 84 minucie w zamieszaniu pod bramką Unii obrońca nabił sobie piłkę na rękę, ale gwizdek arbitra milczał. Tak samo było dwie minuty później kiedy popchnięty został dynamicznie wbiegający w szesnastkę Wnuk. W odpowiedzi Unia przeprowadziła kontrę i zrobiło się 4-2 po golu Gąsiorka. Splot sytuacji i kontrowersyjnych decyzji sędziego tak zdenerwował aktywnego pomocnika MKS-u Kacpra Wnuka, że w niewybredny sposób dość głośno wyraził się o arbitrze. Ten ruszył w jego kierunku w celu pokazania czerwonej kartki i otrzymał kolejną wiązankę. Kiedy Wnuk zobaczył kartonik zdenerwował się jeszcze bardziej i uderzył sędziego w klatkę piersiową. W tym momencie w 86 minucie arbiter zakończył zawody uznając, że w obliczu ataku nie czuje się na nich bezpiecznie. MKS-owi grozi więc z pewnością walkower, a Kacprowi Wnukowi długa pauza.

Relacja i galeria zdjęć z meczu D&R Unia Oświęcim - MKS Trzebinia autorstwa Red1 Więcej..

Awesome Image

8 września, 13:00 Beskid Andrychów - Halniak Maków Podhalański 4:2
8 września, 17:30 LKS Rajsko - Górnik Brzeszcze 0:2
11 września, 17:30 Brzezina Osiek - Orzeł Witkowice 4:0

I liga okręgowa A1 Junior, Grupa: OświęcimTabela, wyniki, strzelcy, kartki, zmiany

6. kolejka: II liga wojewódzka B1 Junior Młodszy (7-8 września 2019)

II Lidze wojewódzkiej Juniorów Młodszych reprezentujący ziemię chrzanowską MKS Trzebinia po sobotnim przegranym meczu z Dębem Paszkówka 2-3 plasuje się na szóstym miejscu, a na koncie zgromadził tylko 3 punkty.

7 września, 11:00 Sandecja II Nowy Sącz - Limanovia Limanowa 6:3

7 września, 11:00 Dąb Paszkówka - MKS Trzebinia 3:2 (1:1)
1-0 Michał Kozik 27, 1-1 Arkadiusz Tajs 31, 2-1 Michał Kozik 53, 3-1 Michał Kozik 54, 3-2 Jan Garlacz 87

8 września, 11:00 Soła Oświęcim - Glinik Gorlice 0:2
8 września, 13:00 Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice 1:3

II liga wojewódzka B1 Junior MłodszyTabela, wyniki, strzelcy, kartki, zmiany

1. kolejka: I liga okręgowa B1 Junior Młodszy (7-8 września 2019)

Wystartowały rozgrywki I Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych w których rywalizują piłkarze MKS Trzebinia i Triumfu Alwernia. W sobotnie przedpołudnie piłkarze z Alwerni ulegli w spotkaniu wyjazdowym Leskowcowi Rzyki 0-3, a trzebinianie dzisiaj o godzinie 11:00 zagrają u siebie ze Skawą Wadowice.

7 września, 13:00 Leskowiec Rzyki - Triumf Alwernia 3:0 (1:0)
1-0 Karol Rajda 40, 2-0 Karol Rajda 52, 3-0 Jakub Turek 66

8 września, 11:00 MKS Trzebinia - Skawa Wadowice 4:1 (1:0)
1-0 Jakub Dubiel 21, 2-0 Jakub Dubiel 73, 2-1 Grzegorz Ludwikowski 81, 3-1 Jakub Dubiel 87, 4-1 Jakub Dubiel 90