1

Piłkarska środa - 4 września 2019 roku

2019-09-04 07:14 | Red@ktor
Kolejna piłkarska środa na boiskach ziemi chrzanowskiej i kolejne emocje, bo w chrzanowskiej A klasie początek sezonu jest pełen niespodzianek, a dzisiaj rozegrana zostanie 4. kolejka.

Po 3 kolejce i wygranej nad Victorią Zalas 3-1 nowym liderem został Fablok Chrzanów. Drugie wysokie zwycięstwo 10-0 w drugim meczu, bo Zagórzanka już pauzowała odnieśli podopieczni Artura Oczkowskiego i z dużym jego udziałem. Strzelić cztery gole w niespełna 20 minut nie zdarza się często. Dotychczasowy lider Tęcza Tenczynek podzieliła się punktami ze Zgodą Byczyna po remisie przed własną publicznością 2-2. I już dzisiaj w kolejnym meczu na szczycie Fablok podejmie Zagórzankę. Tęcza zagra w Ciężkowicach gdzie jeden z faworytów do awansu czeka na pierwsze punkty w tym sezonie. Nie może odpalić również Start Kamień, który o pierwsze punkty powalczy u siebie z Wisłą Jankowice.

4. kolejka: A Klasa, Grupa: Chrzanów (4 września 2019)

4 września, 17:00 Fablok Chrzanów - Zagórzanka Zagórze 4:4 (2:2)
1-0 Tomasz Kędziora 15, 1-1 Szymon Przepiórka 24 (karny), 2-1 Rafał Brzezoń 41, 2-2 Rafał Chrząszcz 44, 3-2 Karol Piechota 48, 3-3 Tomasz Kaszuba 61, 3-4 Rafał Chrząszcz 67, 4-4 Szymon Ferdek 86

W Zagórzu przed sezonem jasno deklarowano chęć walki o awans. Początek sezonu był znakomity. Dwa rozegrane mecze, sześć punktów i stosunek bramek 20-0. Pierwszym groźnym rywalem jednak dopiero w środę był Fablok, który także do tej pory nie doznał porażki. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodawał fakt iż wielu zawodników Zagórzanki (Ryszka, Kułaga, Przepiórka, Oczkowski, Motyczko, Rogowiec, Hodur, Szczepina, Chrząszcz) nie tak dawno grało w Chrzanowie, a u gospodarzy barwy zespołu z Zagórza bronił niegdyś Sabuda. Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. Po prostopadłym podaniu Chrząszcza sam na sam z Prowalskim znalazł się Szczepina, ale to bramkarz gospodarzy był górą w tym pojedynku. W kolejnych minutach więcej z gry mieli miejscowi, a Zagórzanka zagrożenie próbowała stworzyć długim podaniem. Z obu stron brakowało jednak sytuacji. Wynik otworzył się w 15. minucie. Po krótko rozegranym rzucie wolnym na środku boiska zabawić z rywalem chciał się Przepiórka. Kędziora przeczytał jednak jego wolno wykonany zwód i po odbiorze piłki popędził w stronę bramki by po chwili wykończyć sytuację sam na sam. Przepiórka swój błąd odkupił w 24. minucie wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul Stacha na Kaszubie. W 41. minucie w pole karne dośrodkował Kędziora, za "ściany" piłkę zgrał Matys, a na ponowne prowadzenie gospodarzy wyprowadził Brzezoń. Podopieczni Piotra Stacha nie dotrzymali go do przerwy. W 44. minucie po rzucie wolnym bitym przez Chrząszcza Prowalski sparował piłkę na aut. Po wrzucie Kułagi i zamieszaniu w polu karnym źle interweniował Fudali, a największą przytomnością umysłu wykazał się Chrząszcz i było 2-2.

Po podobnym błędzie w obronie padła bramka w 48. minucie. Tym razem jednak to miejscowi cieszyli się z gola, a strzelcem okazał się Piechota. Zacięty, emocjonujący i momentami ostry pojedynek nie tracił na jakości co z pewnością podobało się licznie zgromadzonej publiczności. W 61. minucie ponownie był remis. Na linii bramkowej niepewnie interweniował Prowalski, a piłkę do siatki dosłownie wepchnął Kaszuba. Fablok reklamował przewinienie na bramkarzu, ale sędzia miał inne zdanie. W 67. minucie po dośrodkowaniu Krawczyka z rzutu wolnego celną główką popisał się Chrząszcz i Zagórzanka pierwszy raz wyszła na prowadzenie. Analizę sytuacji na placu gry zbyt mocno do serca wzięli sobie Krawczyk i Szymon Stach, którzy wdali się w dyskusję. Wypowiedziane przez nich słowa zostały ukarane żółtą kartką, a że dla Stacha była ona drugą w spotkaniu poza stratą gola zespół stracił także czołowego zawodnika. Mimo gry w osłabieniu Fablok się nie poddał i dzięki szybkim akcjom na skrzydłach Kędziory i Ferdka siał popłoch pod bramką gości. Przyniosło to skutek w 86 minucie. Strzał Kędziory w sytuacji sam na sam obronił Ryszka, Praszek nie decydował się na strzał w trudnej pozycji, ale lekko dograł do Ferdka, a ten nie miał problemów z doprowadzeniem do remisu. Miejscowi mogli nawet wygrać, ale Brzezoń dwukrotnie spudłował z dystansu, a piłkę meczową w 94 minucie zmarnował Sabuda, który w akcji sam na sam przegrał pojedynek z Ryszką.

Fablok kończący mecz w dziesiątkę po emocjonującym meczu zremisował z Zagórzanką (WIDEO, ZDJĘCIA) Więcej..

Awesome Image

4 września, 17:00 MKS Alwernia - Victoria Zalas 3:1 (1:0)
1-0 Wojciech Tekielak 30, 2-0 Mateusz Taborski 63, 3-0 Piotr Sołtysik 67, 3-1 Mateusz Cyganik 77

4 września, 17:00 SPRiN Regulice - Wisełka Rozkochów 8:2 (2:1)
1-0 Paweł Matusik 9, 1-1 Mateusz Warchoł 38, 2-1 Maksymilian Prasak 39, 3-1 Maksymilian Prasak 52, 3-2 Łukasz Kozdraś 57, 4-2 Maksymilian Prasak 61, 5-2 Filip Seremak 65, 6-2 Łukasz Kopeć 80, 7-2 Wojciech Sikora 85, 8-2 Paweł Matusik 90+2

4 września, 17:00 Start Kamień - Wisła Jankowice 2:1 (0:0)
1-0 Paweł Panek 65, 2-0 Mariusz Celej 71, 2-1 Sebastian Wódz 73 (karny)
Start postawił na swoim (foto) Więcej..

4 września, 17:00 Zgoda Byczyna - UKS Dulowa 4:2 (2:0)
1-0 Paweł Kalinowski 30, 2-0 Sebastian Jaromin 38, 2-1 Jakub Wallentin 55, 3-1 Sebastian Jaromin 56, 4-1 Paweł Kalinowski 58, 4-2 Michał Cząstka 60
Zgoda ogrywa UKS Dulowa (ZDJĘCIA) Więcej..

4 września, 17:00 Ciężkowianka Jaworzno - Tęcza Tenczynek 3:1 (0:0)
1-0 Jacek Kuźnik 57 (samobójcza), 2-0 Kamil Warzecha 73, 2-1 Michał Zięba 84, 3-1 Paweł Miziński 90+3
Wygrana z wiceliderem (ZDJĘCIA) Więcej..

4 września, 17:00 Wolanka Wola Filipowska - Błyskawica Myślachowice 5:0 (2:0)
1-0 Sebastian Kocot 26, 2-0 Piotr Żbik 49, 3-0 Sebastian Kocot 54, 4-0 Piotr Żbik 68, 3-0 Sebastian Kocot 87

Pauza: Promyk Bolęcin

A Klasa, Grupa: ChrzanówZobacz statystyki

Piłkarze z Krzeszowic w 2. kolejce ulegli na wyjeździe Lotnikowi Kryspinów 1-2 i z dorobkiem 3 punktów zajmują 7 lokatę w tabeli. Kolejnym rywalem już dzisiaj o godzinie 17:30 będzie Dragon Szczyglice. Będzie to mecz o tzw. 6 punktów, bo drużyny sąsiadują w tabeli.

3. kolejka: A Klasa, Grupa: Kraków 2 (4 września 2019)

4 września, 17:00 Sportowiec Modlniczka - Strażak Rączna 1:1
4 września, 17:30 Wisła Jeziorzany - Lotnik Kryspinów 1:0
4 września, 17:30 Iskra Czułów - Sokół Rybna 2:0
4 września, 17:30 Maszycanka Maszyce - JKS Zelków 2:1

4 września, 17:30 Świt Krzeszowice - Dragon Szczyglice 13:1 (3:1)
1-0 Adrian Kaczkowski 24, 2-0 Adam Noworyta 28, 2-1 Jakub Marszałek 30 (samobójcza), 3-1 Krzysztof Księżyc 45, 4-1 Krzysztof Księżyc 59, 5-1 Adam Noworyta 64, 6-1 Grzegorz Krzysiak 68, 7-1 Grzegorz Krzysiak 75, 8-1 Krzysztof Księżyc 77, 9-1 Grzegorz Krzysiak 81, 10-1 Krzysztof Księżyc 82, 11-1 Grzegorz Krzysiak 84, 12-1 Grzegorz Krzysiak 88, 13-1 Krzysztof Księżyc 90

4 września, 17:30 Wisła Rząska - Wisła Czernichów 1:2
4 września, 17:30 Orlęta Rudawa - Liszczanka Liszki 2:1

A Klasa, Grupa: Kraków 2Zobacz statystyki

W 2. kolejce piłkarze Górzanki wygrali na wyjeździe z Bronowickim Kraków 3-0, co pozwoliło wskoczyć drużynie z Nawojowej Góry w środek tabeli ligowej , a konkretnie na 7 miejsce. Dzisiaj na własnym boisku podejmować będą Płomień Jerzmanowice, który po dwóch kolejkach jest liderem rozgrywek.

3. kolejka: B Klasa, Grupa: Kraków 2 (4-5 września 2019)

4 września, 17:30 Iskra Radwanowice - Orzeł II Bębło 3:4
4 września, 17:30 Novi Narama - Topór Aleksandrowice 3:4
4 września, 17:30 Niegoszowianka Niegoszowice - Błękitni II Modlnica 0:6

4 września, 17:30 Górzanka Nawojowa Góra - Płomień Jerzmanowice 0:5 (0:2)
0-1 Dawid Zgoda 21, 0-2 Paweł Frosik 36, 0-3 Axel Rednau 56, 0-4 Kamil Kołodziej 62, 0-5 Axel Rednau 74

4 września, 17:30 Potok Więckowice - Bronowicki KS Kraków 10:0
5 września, 17:30 Kmita II Zabierzów - Fitball Szklary
Pauza: Skała 2004

B Klasa, Grupa: Kraków 2Zobacz statystyki

Źródło: Przełom, Gazeta Krakowska, Łączy nas piłka, Strony klubowe, własne